Külastajad jooksevad Aura veekeskusele tormi

09. oktoober 2001, 07:58

Möödunud teisipäeval uksed avanud Aura Keskust külastas esimese kuue päevaga ligi 6600 inimest, mis on kolmandiku võrra rohkem, kui keskuse haldajad prognoosisid, kirjutab Tartu Postimees.

Kõige suurem tung oli veekeskusesse reedel, kui veemõnusid käis nautimas kokku 1520 külastajat ning huvilistel tuli lõbustusossa pääsemiseks viis tundi järjekorras seista.

Et kõik ujuma pääseda soovijad ei ummistaks veekeskuse fuajeed, sulgesid turvamehed isegi keskuse välisukse, mille taga loogelnud sajainimeselisest järjekorrast lasti külastajaid majja vaid siis, kui keegi välja läks.

Aura Keskust haldava OÜ Tartu Veekeskuse juhataja Tarmo Pedjasaare sõnul oli tung majja nii suur, et järjekorras seisjad rebisid ukse ristseliti lahti ning lõhkusid ukse sulguri.

Kõige tagasihoidlikum oli külastatavus avamispäeval, kui keskuses käis 764 inimest.

Ehkki avamisnädalal käis keskuses keskmiselt 1100 inimest päevas, mis on oodatud kaheksasajast külastajast kolmandiku võrra rohkem ja mistõttu võiks keskusele juurdeehitistki rajama hakata, pole Tarmo Pedjasaare kinnitusel mõtet esimese nädala põhjal kaugeleulatuvaid järeldusi teha.

'Esimeste päevade tungist tuleb aru saada: veekeskus on ikkagi uus asi, pealegi on praegu kuu algus ning inimestel rohkem raha käes,? selgitas veekeskuse juht. ?Järjekordade vältimiseks soovitangi tulla hommikupoolikuti või õhtul hiljem, kui on pisut vähem rahvast.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing