Turismiagentuur: terrorirünnak mõjutab enim lennufirmasid ja kalleid hotelle

Raimo Ülavere 09. oktoober 2001, 12:47

1.oktoobri seisuga prognoosib Maailma Turismiorganisatsioon, et ööbimisega reiside arv kogu maailmas kasvab tänavu eelmise aastaga võrreldes 1,5% (aasta alguses avaldatud 3% kasvuprognoosi asemel), suurimat tulude langust prognoositakse lennufirmadele ja kallimatele hotellidele, teatab Eesti Turismiagentuur oma koduleheküljel.

Kuigi 11. septembri terrorirünnak halvendab kindlasti selle aasta tulemusi, tuleb arvestada, et septembriks oli põhjapoolkera riikides suvine turismi kõrghooaeg juba lõppenud.

Suurimat tulude langust prognoositakse lennufirmadele ja kallimatele hotellidele, kuna lisaks kartusele lennureiside ees sunnib üldise majandusolukorra halvenemine nii töö- kui puhkusereiside puhul mõtlema reisikulude kokkuhoiule. Ka hulgaliselt rahvusvahelisi konverentse on peale 11.septembrit ära jäetud, edasi lükatud või nende toimumiskohta muudetud.

Segase olukorra tõttu lükatakse praegu puhkusereise edasi ja kaugreiside asemel eelistatakse puhkamiseks kodumaale lähemaid riike või siseturismi. Eestile, kelle põhilised turismipartnerid on naaberriigid, tähendab see esialgu, et märkimisväärset langust saabumistes pole põhjust prognoosida.

Rahvusvaheliste broneerimissüsteemide (näiteks Amadeusi) statistika näitab, et lääneeurooplased on pärast terrorirünnakut teinud tavapärasest vähem broneeringuid, kuid varem kinnipandud reise on tühistatud vähe. Euroopa-siseseid reise on kriis mõjutanud minimaalselt, kusjuures osaliselt on nõudlust suurendanud lennufirmade sooduspakkumised. Samas vähenevad eurooplaste reisid teistele mandritele, mis suurendab lennufirmade kahjusid veelgi ja sunnib ebarentaabluse tõttu vähendama Euroopa-siseseid regulaarlende.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing