Börsiülevaade: Tallinna börs liikus täna plusspoolel

09. oktoober 2001, 14:56

Mobiiltelefonide tootja Motorola kvartalitulemuste ootuses liikusid tehnoloogiasektori aktsiate eestvedamisel täna Euroopa turud kergelt ülespoole. Positiivne oli päev ka Tallinna börsil.

Tugevat aktiivsust ja kõikuvust näitas üles taas Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia. Kuigi väärtpaber sulgus 60,25 kroonil ehk täpselt samal hinnatasemel kui päev varem, liikus aktsia päeva jooksul 4,6% suuruses hinnakoridoris.

Viimase kuu jooksul on aktsia keskmiselt suutnud päeva jooksul kõikuda aga koguni keskmiselt 5,7% amplituudiga.

Võrdluseks olgu toodud, et Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia on sama ajavahemiku jooksul päevasiseselt kõikunud keskmiselt 1,8% ja Norma <GR#EE.NORMA> 2,9%.

Viimaste nädalate telekomisektori võitudest sai täna praktiliselt esimest korda aimu ka Leedu Telekomi aktsia, mille hoiutäht GDR läbis Londonis 8% tõusu.

Enamus tänasest päevakäibest enda arvele kirjutanud Hansapanga aktsia läbis kerge tõusu, sulgudes 139,75 kroonil ehk 0,4% kõrgemal kui päev varem.

Kuigi tõus oli marginaalne liikus aktsia võrreldes oma Euroopa kaaslastega siiski tublilt kuna investeerimispank Morgan Stanley poolne pangandussektori väljavaate nõrgendamine ei suutnud täna veel Hansapanga aktsiale negatiivset mõju avaldada.

Viimasel ajal samuti tugeva kõikumisega hiilanud Norma aktsia ei vedanud ses suhtes ka täna alt, kerkides 4% ning sulgudes viimase kuu kõrgeimal 48,50 krooni tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing