Arnold Rüütli presidenditriumf kergitas Rahvaliidu soosingut

10. oktoober 2001, 08:08

Koos Arnold Rüütli valimisega presidendiks kerkis Villu Reiljani juhitav Rahvaliit septembri lõpul rahva silmis viieteistkümne toetusprotsendiga nii populaarseks, et jääb reitingult maha veel üksnes Keskerakonnast, kirjutab Postimees.

?Arnold Rüütli ootamatu ja triumfeeriv võit avaldas paljudele inimestele kindlasti muljet,? nentis Emori analüütik Tõnis Saarts. ?See viis paratamatult mõttele, et küllap peab see üks tugev, tubli ja toetust vääriv erakond olema, mis oma kandidaadi Kadriorgu viis.?

Veel augusti keskel toetas Rahvaliitu Emori küsitluse andmeil neli protsenti valimisealistest kodanikest. Sellise tulemusega jääks erakond parlamendivalimistel ukse taha.

Septembri algul oli Rahvaliidu toetus kerkinud kümnele protsendile ning 19.-26. septembrini tehtud küsitluse ajaks veel viie protsendi jagu.

Rahvaliidu esimees Villu Reiljan tunnistas, et erakonna soosingu kasv on meeldiv. ?Tööd on ju selle nimel tehtud - eks Arnold Rüütelgi võttis raske presidendirolli ette sellepärast, et tugevdada nende jõudude positsioone.?

Reiljan väitis, et erakond ei karda Rüütli presidendiks mineku tõttu saabuvat häältepõuda. ?Oleme küll presidendierakond, aga ega tänapäeval ole enam ühemehe-erakondi,? sõnas ta. ?Meil on palju juurdetulijaid, erakond laieneb veelgi.?


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing