Maailma suurimad alustasid Eestis koostööd

10. oktoober 2001, 09:05

Maailma suurim arvutite hulgimüüja Tech Data Europe ja maailma juhtiv salvestusseadmete tootja Western Digital alustasid Eestis koostööd.

1. oktoobril allkirjastasid Tech Data Europe ja Western Digital pikaajalise koostöölepe, kus Tech Data saab õiguse esindada Western Digitali tooteid kõigis Euroopa maades, sealhulgas ka Eestis, Lätis ja Leedus. Tech Data on senini esindanud Western Digitali tooteid Põhja- ja Lõuna-Ameerikas.

Seoses sellega alustas Tech DataWestern Digitali seadmete tarnimist ka Eestis. Tech Data Baltikumi juht Kaur LohkŽi sõnul muutub Western Digitali lisandumisega Tech Data Eesti tootevalikusse lõpptarbija jaoks esmapilgul vähe, kuid tõenäoliselt on arvutikomponentide hulgimüügiturul oodata olulisi muudatusi.

'Tänaseks on turul kujunenud olukord, kus üle 70% Eestis müüdavatest arvutitest on toodetud kohapeal, ning selles olukorras on Tech Data kui Eesti suurima arvutite hulgimüüja ülesanne tagada Eesti arvutitootjatele võimalikult lai ja kvaliteetne tootevalik.'

Tech Data on maailma suurim arvutite hulgimüüja, kus on esindatud üle 500 brandi ning müügivalikus üle 100 000 toote. Eestis on Tech Data tegutsenud juba alatesaastat1993, olles eelmisel aastal Äripäeva arvutitopi andmeil Eesti suurim arvutifirma.

Tech Data 2000 a. käive oli 357 miljonit krooni. Western Digital on maailma suurim arvuti salvestusseadmete tootja. Western Digitali kõvakettad on Eesti turul väga konkurentsivõimelised. Tõenäoliselt hakkavad neid kasutama oma arvutite koostamisel Eesti suurimad arvutitootjad Microlink ning Ordi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing