USA valitsus saab krediidi eest lennukompaniide aktsiaid

10. oktoober 2001, 13:13

Abistades lennukompaniisid, ei unustanud USA valitsus ka oma kasu, kirjutab Wall Street Journal. Subsiidiumide ja krediitide eraldamise tingimustes 15 mld dollari ulatuses oli punkt, mis lubab valitsust omandada ükskõik millise lennukompanii aktsiaid, kes tema poole abi järele pöördub.

USA Kongress andis 5 mld dollarit otseseid subsiidiume ja 10 mld dollarit krediidigarantiidena. Vastutasuks peavad kompaniid, kes kasutavad laenugarantiisid, jagama kompanii aktsiaid riigiga.

Kõige tõenäolisemalt peab seda kasutama America West Holdings (America West Airlines emafirma). Huvitav on sealjuures see, et kompanii UAL (United Airlines emafirma, mille lennukid terroristide poolt hõivati) pöördumist krediidi saamiseks ei peeta vaatlejate poolt eriti tõenäoliseks. Nad arvavad ka, et AMR, Delta Air Lines ja Southwest Airlines piirduvad subsiidiumidest saadud abiga.

USA valitsusel on juba üks kasumiga lõppenud kompanii päästmise kogemus. 1979.a. tassiti nõnda finantssoost välja Chrysler. Siis andis valitsus krediiti 1 mld dollarit ja müües hiljem oma õiguse omandada kompanii aktsiaid, teeniti kasumit 300 mln dollarit.

Seekord pole selge, kas valitsus kavatseb kasutada oma õigust, sest negatiivne suhtumine erakompaniide aktsiate omandamisse valitsuse poolt on senini olnud vabariiklaste poliitika üks põhimõtteid.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/10/10-40-04.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing