Meri kodu vähemalt aasta lõpuni riigi kulul valve all

10. oktoober 2001, 08:02

Ööpäevaringne mehitatud valve jääb ekspresident Lennart Meri Viimsi vallas asuva kodu juurde vähemalt selle aasta lõpuni, sest nii sätestab valitsuse korraldus ja riigieelarve, kirjutab Eesti Päevaleht.

Praegu kutsumata külalised Meri eramu juures Rohuneeme tippu jalutada ei saa, koges eile Eesti Päevaleht. Territooriumile kippujad peatas kohe julgestuspolitseinik. ?Viimastel päevadel on siin üsna palju uudishimulikke käinud,? tunnistas ta.

Meri kodu valvamine kaetakse riigieelarvest kuni käesoleva aasta lõpuni. Kuigi Lennart Meri avaldas soovi turvameeskonna järele ka edaspidiseks, ei ole järgmise aasta eelarves selleks vaja minevat poolt miljonit krooni ette nähtud.

?Rahas ongi põhiküsimus,? kinnitas valitsuse pressiesindaja Priit Põiklik, kelle sõnul saaks riigieelarvesse muudatusi teha veel vaid mõni riigikogu fraktsioon või komisjon. ?Riigieelarvesse raha ju juurde kusagilt ei tule, Meri valvamise jätkamise jaoks tuleks kusagilt raha ära võtta. Julgestuspolitsei ei saa endist presidenti õhust ja armastusest valvata,? nentis ta.

Põikliku hinnangul võiks oma ohutuse pärast kartev Meri ise turvafirma palgata. Samas lisas ta, et Eesti riigile osutatud teenete eest oleks valitsusel Meri palvele moraalselt raske eitavalt vastata.

Justiitsminister Märt Raski sõnul on rahva otsustada, kas jätkata edaspidi ekspresidendi kodu julgestamist. ?See on erinevates riikides erinev ning ma ei taha oma subjektiivset arvamust avaldada. See on fakti küsimus ning kuulub eelkõige siseministeeriumi kompetentsi,? ütles Rask.

Otsedemokraatiaportaalis TOM on Virve Oll pannud hääletamisele ettepaneku ekspresidendilt valve ära võtmise kohta, nimetades Meri soovi oma territooriumi turvata ülbeks ja tõusiklikuks. Kahe nädala jooksul saavad internetikasutajad ettepanekule oma toetust või vastuseisu avaldada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing