Sõjahirmus kaob mitu reisisihti

10. oktoober 2001, 08:00

Sõda Afganistanis sunnib Eesti reisikorraldajaid otsima araabia riikide asemele uusi reisisihtpunkte, sest turistid kardavad ohukolde lähedal puhata, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mina isiklikult Dubaisse ei läheks,? ütles Reisieksperdi tegevdirektor Sven Lõokene, kelle firma lõpetas luksuskuurorti charter-reiside müümise.

Otseselt terrorilöökidest tingituna tühistas Albion Reisid 14. oktoobriks kavandatud reisi Süüriasse, sest inimesed kartsid sinna turismipaketti osta. ?Tegemist oli ühekordse projektiga ja mingit mõju meile küll ei avalda,? kinnitas Albion Reiside omanik ja juhataja Argo Schneider.

Nädalapäevad tagasi teatas Soome lennukompanii Finnair, et peatab nõudluse languse tõttu kõik reisid Dubaisse ning vähendab lende Egiptusesse. Selle tulemusel on need sihtkohad pakkumiste hulgast välja lülitanud riigi suurim reisikorraldaja Wris Tours.

Terroriaktidest sõltumata katkestas Albion Reisid müügi eksklusiivsesse Omaani. ?See tundus tollel hetkel mõttetu. Oleks me ideega aga edasi läinud, siis katkestanuks selle ikka,? möönis Schneider. ?Mis seal ikka ponnistada.?

?Egiptuses on olukord küll väga rahulik, meil ei ole põhjust oma kavandatud Niiluse-kruiise ära jätta,? ütles Lõokene. ?Samuti Maroko ja Tuneesia.?

Ka oktoobri lõpus oma esimese lennu Egiptusesse tegev Ernesto Preatoniga seotud Domina World Travel on jätkuvalt seisukohal, et sihtkoht on turvaline.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing