Tulevad muutused teenuse impordi nimekirjas võrreldes ekspordi nimekirjaga

10. oktoober 2001, 13:25

Teenuse ekspordi nimekirjaga võrreldes ei ole teenuste impordi nimekirjas ja seega ei ole maksustatud käibemaksuga teadustöö ja garantiiremont, lausus Aule Kindsigo Äripäeva käibemaksuseaduse uut varianti kommenteerides.

Käibemaksuga ei maksustata järgmisi teenuse importi: turvakoduteenus, koolitusteenus, kindlustusteenus, kinnisasja üürile, rendile või kasutusvaldusse andmine, eluruumi hooldusteenuste osutamine.

Teenuse importimise korral arvatakse sisendkäibemaks (st ostja poolt tasutud käibemaks) maha arve alusel, täpsustas Kindsigo. Kui arvet aga ei saa, on vastus lahtine, lisas ta. 'Välisfirmad leiavad mooduse minult raha kätte saada, arve kättesaamisega on teinekord tükk tegemist,' arutles ta ta. 'Raha pean maksuametile maksma igal juhul... Eks elu näitab, mis selle asjaga peale hakata.'

Samuti ei räägi uus käibemaksuseadus Kindsigo sõnul midagi sellest, täpselt millise kursiga arvestada teenuse impordi puhul valuutat.

Teenuse impordi puhul on Kindsigo sõnul pisut naljakas ja arusaamatu kokkuvõttes see, et sisuliselt maksab ettevõtja kõigepealt selle teenuse impordi käibemaksu riigile ja siis küsib sama raha tagasi, nii pole sel maksmisel sisulist mõtet.

Kuna aga kõigil juhul ei saa käibemaksu tervenisti tagasi küsida teenuse impordil(näiteks kui teenust tervikuna ettevõtluse tarbeks ei kasutata), siis riik ikka vähekene võidab ka, lausus Kindsigo.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing