PwC: Euroopa majanduskasv 2001 ja 2002 jääb alla 2%

11. oktoober 2001, 15:36

PricewaterhouseCoopers?i (PwC) majandusanalüütikute poolt koostatud uue raporti kohaselt kasvab Lääne-Euroopa majandus nii käesoleval kui järgmisel aastal vähem kui 2% võrra, kuid riskid mõjutavad kasvu selgelt languse suunas.

PwC poolt regulaarselt välja antava Euroopa Majanduse Ülevaate (European Economic Outlook) viimases numbris toodud põhistsenaarium on, et majanduskasv Lääne-Euroopas langeb 3,3%lt 2000. aastal kõigest 1,75%ni 2001. aastal. Arvesse võttes kuu aega tagasi USAs toimunud traagiliste sündmuste võimalikke negatiivseid mõjusid, mis selgusid peale suurema osa detailse analüüsi lõpetamist raporti jaoks, lasevad viimased hinnangud oletada, et majanduskasv Euroopas jääb 2002. aastal tõenäoliselt samuti keskmiselt alla 2%. Võrreldes hinnangulise trendimääraga 2-2,5% näitab see ?kasvu pidurdumist? Euroopa majanduses, aga mitte otseselt mõõnaperioodi koos majandustoodangu vähenemisega.

Raportis märgitakse ära, et nimetatud põhistsenaariumi riskid, mille hulka on praeguses staadiumis küll väga raske määratleda, mõjutavad majanduskasvu selgelt languse suunas, eriti 11. septembri USA vastu suunatud terrorirünnaku võimalike negatiivsete mõjude valguses äritegevusele, tarbijapoolsele usaldusele ning maailmakaubandusele. Raporti autorid tõdevad, et iseenesest ei pruugi rünnak esile kutsuda globaalset majanduse mõõnaperioodi, eriti silmas pidades sellele järgnenud intressimäärade vähendamist, kuid igasugune edasine globaalse poliitilise õhkkonna halvenemine võib maailmamajanduse üle piiri lükata. Ning raportis tunnistatakse ka, et nii USA kui Euroopa aktsiaturud ei ole endiselt kaitstud edasiste ?okkide eest hoolimata enne ja pärast 11.septembrit aset leidnud langustest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing