Tartu Flora väikeaktsionärid on loobunud osalusest ja kohtuvaidlustest

11. oktoober 2001, 16:43

Tartu tarbekeemiaettevõtte ASi Tartu Flora väikeaktsionärid on kõik oma aktsiad maha müünud, kinnitas Tartu Flora endine tegevjuht Ilmar Volkmann.

?Me polnud võimelised oma rahakoti peal käima vastaspoolega kohut,? põhjendas Volkmann aktsiate müüki.

Vastavalt kokkuleppele vastaspoolega on Tartu Flora endised väikeaktsionärid kõik kohtuhagid tagasi võtnud. See tähendab, et loobutud on süüdistamast Tallinna ärimeestele kuuluvat ASi Tagaberg Tartu Flora jõulises ülevõtmises.

Tänavu märtsi algul vabastas Tartu Flora nõukogu ettevõtte viieliikmelise juhatuse ja valis selle asemel juhatuse liikmeteks ettevõtte tootmisjuhi Peeter Laursoni ja Tallinna ärimehe Imre Freibergi, kes koos Tartu Flora uue nõukogu liikme Raul Tagaväljaga kontrollib Tagabergi grupi ettevõtteid.

Kokku müüsid 34 väikeaktsionäri 14. juunil sõlmitud kokkuleppe kohaselt üle 550 aktsia, mis moodustab veidi vähem kui poole Tartu Flora aktsiatest. Tuhandekroonise nominaalväärtusega A-aktsiad ostis umbes 5000 krooni suuruse hinnaga kokku Peeter Laurson, kelle käes oli juba enne arvestatav osa Tartu Flora aktsiatest.

Laurson kinnitas, et temast on saanud Tartu Flora suuromanik. ?Laenasin raha,? vastas Laurson küsimusele, kust tootmisjuht sai aktsiate ostuks vajalikud mitu miljonit krooni. ?Äris käib kõik laenu peal.?

Laursoni sõnul plaanib ta Tartu Flora aktsiad lähiajal maha müüa, kuid ei soovinud potentsiaalset ostjat veel nimetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing