Vallad vastu piiride muutmisele

15. oktoober 2001, 08:13

Valdav enamus omavalitsustest vastandub valitsuse pakutud valdade liitmiskavale ja soovib seniste piiride säilitamist, kohese ühinemisega on nõus vaid mõned üksikud vallad, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siseminister Tarmo Looduse töölauale on jõudnud või jõuavad hiljemalt tänaseks maavalitsustes valminud ülevaated, mis kajastavad omavalitsuste vaateid haldusterritoriaalsele reformile.

Võru maavanemale saatis reformiga mittenõustumise otsuse kümme omavalitsust.

?Üldiselt ollakse äraootaval seisukohal, mis tähendab, et me ei anna nõusolekut. Kui liidetakse sunniviisiliselt, siis liidetagu,? rääkis maavalitsuse osakonnajuhataja Raul Tohv.

Võru linn näiteks soovib laieneda Võru valla territooriumile nii, et ümberkaudsed kümmekond küla saaksid linna omaks.

Pärnumaa 23 omavalitsusest on valitsuse ettepanekutega märkusteta nõus vaid neli, kusjuures kahes säiliks praegune olukord, ütles Pärnu maavalitsuse planeeringutalituse juhataja Enn Bernard. Oma tingimustega on valmis liituma kolm valda.

Pärnu linn tahab oma territooriumiga liita tunduvalt suuremad alad, kui pani ette valitsus.

?Meil on meeleolud vist samad, mis mujal Eestiski ? vallad, mis alles jäävad või kasvavad on üldiselt poolt, need, mis kaovad või kahanevad ? vastu,? rääkis Tavo Kikas Rapla maavalitsusest.

Tema sõnul on Raplamaal olemas ühinemiseks põhimõtteline valmisolek linnaliste asulate ja nn rõngasvaldade osas. ?Kui reform jäetakse nüüd pooleli, siis võivad siingi tekkida takistused,? sõnas Kikas. ?Vajadust reformi järele tajusid paljud siiski juba aastaid tagasi.?

Siseministeeriumi asekantsleri Deiw Rahumägi hinnangul on näha, et omavalitsused pole valmis võtma endale vastutust liitumise eest. ?Kui riik ütleks selgelt välja, et ühinemine tuleb, oleks vastuseis kindlasti väiksem. Hetkel on aga reformi osas seisak ? puudub selge poliitiline sõnum,? rääkis Rahumägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing