Brüssel võtab luubi alla Microsofti Windows XP

15. oktoober 2001, 11:50

Euroopa konkurentsivolinik Mario Monti võtab luubi alla Microsofti 25. oktoobril müüki jõudva uue operatsioonisüsteemi Windows XP, et jõuda järeldusele, kas sellele lisatud uued tarkvararakendused võivad kahjustada vaba konkurentsi, kirjutab Financial Times.

Windows XPs on palju rohkem rakendusi kui Microsofti varasemates operatsioonisüsteemides ? näiteks on seal tarkvara digifotode jaoks ning videoklippide mängimiseks.

Konkurentsivoliniku pressiesindaja sõnul ei ole algatatud nn ametlikku uurimist, mis võiks Microsofti uue toote löögi alla seada.

Monti võib algatada Windows XP suhtes uue uurimise või laiendada juba Microsofti osas käimas olevat uurimist ka uuele operatsioonisüsteemile. Rikkumise tuvastamise korral võib komisjon määrata Microsoftile trahvi kuni 10% aasta käibest.

Windows XPst loodetakse Microsoftile suurt tuluallikat. Sellega on oma lootused sidunud ka arvutitootjad, kes loodavad, et parema töökindluse ja uute multimeediarakendustega operatsioonisüsteem suurendab ka arvutite müüki, mis viimastel kuudel on ennenägematult vähenenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing