USAs ei eksisteeri enam pangasaladust

15. oktoober 2001, 12:25

Sellest nädalast ei ole USA enam liberaalne maa, kirjutab Vedomosti. Seda tänu eelmise nädala neljapäeval ja reedel vastuvõetud seadusele 'Ameerika ühendamise ja tugevdamise akt' (Uniting and Strengthening America Act).

Muude punktide kõrval väärivad tähelepanu rahandusministeeriumile antud suured volitused. Näiteks kui see ministeerium kahtlustab (isegi ilma tõestusmaterjalita), et mingi finantsasutus tegeleb rahapesuga (või lihtsalt on pärit riigist, mida kahtlustatakse rahapesule kaasaaitamises), siis võib ta pangalt välja nõuda igasugust informatsiooni selle finantsasutuse korrespondentskontode või inimeste kohta, kes kasutavad neid arveid. Sellega muutub pangasaladus USAs praktiliselt olematuks.

Lisaks valmistatakse ette seadust, mille järgi maaklerifirmad peavad avaldama informatsiooni kahtlaste tehingute või klientide kohta.

Vedomosti kirjutab ka, et USA Riigidepartemangu esindajad peavad läbirääkimisi 6 riigiga, keda tahetakse ilma jätta viisavaba sõidu lubadest riiki. Praegu omavad 29 riigi kodanikud õigust sõita USAsse 90ks päevaks ilma viisata (2000.a. kasutas seda võimalust 23 mln inimest).

Praegu on see võimalus Andorra, Argentiina, Austraalia, Austria, Belgia, Brunei, Hollandi, Iirimaa, Islandi, Itaalia, Jaapani, Liechtensteini, Luxembourgi, Monaco, Norra, Portugali, Rootsi, San-Marino, Sloveenia, Saksamaa, Singapuri, Soome, Suurbritannia, ?veitsi, Taani, Uruguai ja Uus-Meremaa kodanikel.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/10/15-55-01.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing