Noorte sooduslaenu saab ka Balti Ameerika Ettevõtlusfondist

16. oktoober 2001, 15:38

Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise Sihtasutus KredEx sõlmis Balti Ameerika Ettevõtlusfondile (BalAEF) kuuluva Balti-Ameerika Investeeringute Aktsiaseltsiga koostöölepingu 'Noore Pere' ja 'Noore Oma Kodu' laenude väljastamiseks.

Nüüd on noortel peredel ja noortel spetsialistidel lisaks pankadele võimalik 10 %-lise omafinantseeringuga laenu saada ka BalAEF`st, kasutades lisatagatisena KredEx`i garantiid. Võrreldes pankadega ei ole BalAEF`st võetud laenu enneaegsel tagasimaksmisel trahvi. BalAEF`i eluasemelaenu intressid algavad 8%-st.

BalAEF`le eraldatud garantiilimiitide abil on võimalik väljastada eluasemelaene 17 miljoni krooni väärtuses.

Noore Pere laenu võivad taotleda pered või üksikvanemad, kes kasvatavad vähemalt ühte alla 16-aasta vanust last. Noore Oma Kodu laenud on mõeldud noortele kõrg- või keskeriharidusega kuni 35-aastastele inimestele.

Siiani on KredEx nimetatud projektide raames teinud koostööd Hansapanga, Eesti Ühispanga, Sampo Panga, Hansa Liising Eestiga, Merita Panga ja Eesti Krediidipangaga. KredEx`i garantiidega on noortele peredele väljastatud üle 2000 laenu summas 480 miljonit krooni ja noortele spetsialistidele ligi 400 laenu summas 111 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing