Reformierakond soovib odavamaid passe

16. oktoober 2001, 12:27

Reformierakonna fraktsioon esitas täna Riigikogu menetlusse Riigilõivuseaduse muudatusettepaneku, mis taotleb passi ja isikutunnistuse eest küsitavate riigilõivumäärade võrdsustamist.

?Me ei pea õigeks isikutunnistuste doteerimist reisidokumendi kõrge hinna kaudu. Usume, et isikutunnistus ja pass on oma olemuselt võrdväärsed dokumendid ning seetõttu peaks võrdne olema ka nende eest kodanikult küsitav rahasumma. Kindlasti ei peaks passi hind olema kolm korda kõrgem kui on kulud selle valmistamiseks,? ütles Jürgen Ligi, kes on Reformierakonna fraktsiooni esimees Riigikogus.

Vastavalt parandusettepanekule tasutaks isikutunnistuse väljaandmise või väljavahetamise taotluse läbivaatamise eest riigilõivu 150 krooni. Sama summa tuleks maksta ka reisidokumendi s.o. passi (välja arvatud diplomaatiline pass)väljaandmise või väljavahetamise taotluse läbivaatamise eest.

Isiku soovil reisidokumendi taotluse läbivaatamise eest kiirendatud korras 48 tunni jooksul tasutaks riigilõivu 500 krooni.

Praegu Riigikogu menetluses olev Riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu näeb ette, et ID-kaardina tuntuks saanud isikutunnistuste väljaandmine maksaks taotlejale 150 krooni, passi väljaandmine aga 350 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing