Tallinn maalib Laagna tee iga silla ise värvi

16. oktoober 2001, 08:11

Tallinna Lasnamäe linnaosavalitsus värvib Laagna tee kümme silda erivärvilisteks ja paigaldab neile valgustuse, et parandada tee liiklusohutust ning anda igale sillale silmatorkavalt erinev välimus, kirjutab Postimees.

Lisaks värvile saavad kõik sillad ka oma nime, mis koos värvimisega sildadele peale märgitakse. Nii tuleb Asunduse sild valget, Pallasti sild bee?i, Võidujooksu sild oran?i, Pae sild punast, Smuuli sild violetset, Lindakivi sild helesinist, Härma sild tumesinist, Saarepiiga sild tumerohelist, Varraku sild helerohelist ja Mustakivi sild helepruuni värvi.

?Värvid hakkavad vikerkaarevärvidena jooksma,? sõnas Lasnamäe linnaosavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Vello Karu varem vaid halli värvi olnud Laagna tee sildade uuendamise kohta.

Karu ütles, et sildade värvimine on üks etapp kogu Laagna tee uuenduskavast. Lisaks sildade värvimisele näeb kava ette ka nendele valgustuse paigaldamise ning kogu tee ulatuses uute infoviitade paigaldamise ning haljastuse uuendamise.

Laagna tee uuendusprojekti välja töötanud Linnakujunduse arendusbüroo meediajuht Pekka Rooväli ütles, et praeguseks on uue värvi saanud viis silda, samuti on paigaldatud uusi infoviitasid.

Infoviitade paigaldamine läheb Roovälja sõnul linnale maksma 400 000 krooni ning iga silla puhastamine, värvimine ja nimetähtede pealepanemine umbes 100 000 krooni. Samuti saab alates detsembrist iga sild valgustuse vastavalt silla värvile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing