Presidendi kantselei eksjuht loob uut parteid

16. oktoober 2001, 08:05

Eelmisel nädalal presidendi kantselei direktori kohalt lahkunud Urmas Reinsalu töötab alates eilsest poliitikasekretärina ühenduses Res Publica, mille baasil luuakse praegu uut erakonda, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Minu ülesanneteks on loodava erakonna poliitika kujundamine ning erakonna poliitiliste seisukohtade ühtlustamine ja poliitilise tegevuse koordineerimine,? ütles Reinsalu.

Endise kõrge riigiametniku sõnul on alanud poliitiline tegevus talle suureks väljakutseks. ?Eesti riik on mitmetel elualadel, näiteks infotehnoloogia vallas, olnud väga moodne. Nagu hapnikku vajab Eesti ka moodsat poliitilist süsteemi,? selgitas Reinsalu. ?Meil on esikohal poliitiline fassaad ja tagaplaanil tegelikud poliitilised protsessid ja see, kust tulevad uued ideed ja kuidas sünnivad poliitilised otsustused.?

Reinsalu väitel on uues ametis tema keskseks sihiks aidata kaasa sellele, et poliitilised protsessid muutuksid läbipaistvaks ja avalikeks. ?Minu kaheks peamiseks märksõnaks saavad olema inimkesksus ja hoolivus,? lubas ta.

Urmas Reinsalu tuli Kadriorgu tööle 1997. aastal, kui temast sai president Lennart Meri sisepoliitika nõunik. Viimased kolm aastat juhtis ta presidendi kantseleid. Ta kinnitas, et lahkus Kadriorust enda algatusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing