Volkswagenite Eestisse importija püüab ainuõigust Baltimaades

16. oktoober 2001, 08:06

Eestisse Volkswageneid importiv Saksa Auto peab enda võimalusi kogu Baltikumi katvaks sõidukite ainumaaletoojaks saada võrdseks Läti konkurendiga, kes nädalapäevad tagasi ootamatult sama ambitsiooniga esines, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meie võimalused Baltikumis ainsaks Volkswagenite importööriks saada on teoreetiliselt sama suured kui lätlastel,? lausus Saksa Auto juhatuse esimees Erki Aavik eile.

Oktoobri esimesel nädalal teatas Lätis Volkswageneid maale toov Motors Latvia Volkswagen Centrs Riga, et neist võib uuest aastast saada nimetatud Saksa sõidukite maaletooja kogu Baltikumis. Sellega sattus otseselt löögi alla Saksa Auto Volkswageni importööri staatus Eestis ning Eva Auto oma Leedus. Müügistrateegia võimaliku muutmise põhjus võib tuleneda asjaolust, et tehases on vahetunud mõned regiooni automüügi eest vastutavad töötajad.

?Lätlaste üllitatud pressiteade ei olnud korrektne, kuna mingisuguseid otsuseid pole sündinud,? rääkis Aavik. ?Sellest tulenevalt peavad nad nüüd tehasele aru andma. Usun, et nende avaldus oli emotsionaalne puhang.?

Eesti Päevalehe andmeil on lätlaste Motors Latvia samas mitu kuud üritanud ainuõigust endale püüda. Läbirääkimised on käimas sakslaste endi vahel, kuna kontsernilt püüab õigusi välja kaubelda Motors Latvia omanik Saksa Kitners Fonds. See on nende eelis.

Tehasega on viimastel päevadel väidetavalt samadel teemadel rääkinud ka Saksa Auto, kellel on samuti oma eelis. ?Saksa Auto on konkurentsitult suurem ning müüb mitu korda rohkem,? ütles Aavik. ?Lätlased on suhteliselt uued tegijad.?

?Kui oleks võimalus, siis hakkaksime hea meelega kogu Baltikumi katvaks importööriks,? möönis Aavik siiski.

Osalt viitab Aavik ka senise olukorra säilimisele, kus igas Balti riigis on kohalik turgu tundev importöör.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing