Rüütel loob linna- ja vallaesindajate kogu

16. oktoober 2001, 08:06

President Arnold Rüütel moodustab lisaks kolmele juba tegutsevale kohalike omavalitsuste organisatsioonile oma linna- ja vallaesindajate kogu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Presidendi nõuniku Andra Veidemanni sõnul on Rüütlil kindel soov kutsuda uus esinduskogu kokku. ?Kas ekspertide grupina või kuidagi teisiti, president arutab, kuid ilmselt peaks aeg-ajalt koos käima täiskogu ning vahepeal tegutseks ekspertgrupp,? rääkis Veidemann.

Praegu tegutseb kolm kohalike omavalitsuste kogu: kohalike omavalitsusliitude ühendus, linnade liit ja maaomavalitsuste liit.

Kohalike omavalitsusliitude ühenduse aseesimehe Toomas Välimäe sõnul on ta isegi esinduskogu mõttest Rüütlile enne tema presidendiks saamist rääkinud. ?Ehk leiame nii väljundi, et oma probleemidest paremini teada anda,? rääkis Välimäe. ?President on inimene, kes peaks juhtima tähelepanu valupunktidele ja tal on õigus riigikogu ees käia ning probleeme tõstatada,? lausus ta.

Välimäe sõnul tegutseb küll valitsusega koostöös omavalitsuste koostöökogu, kuid ta tõdes, et see vorm pole probleemide lahendamisel eriti tõhus olnud.

Ka linnade liidu büroo direktor Ain Kalmaru toetas presidendi mõtet. ?Kasutada tuleb iga võimalust kohalike omavalitsuste probleemistikku käsitleda,? lausus Kalmaru.

Samas nägi Kalmaru suurt ohtu, et esinduskogust võib saada jututuba või kasutatakse seda valimisvõitluses. ?Sinna tulevad inimesed, kes kogu aeg palju koos käinud ja rääkinud ning neil on hea meel, kui saavad veel kokku tulla ja rääkida,? lausus ta. ?Uuel jututoal pole erilist mõtet, aga äkki leidub mingi iva, kuidas esinduskogu tõhusalt tööle panna.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing