Pärnus pole metanooliskandaal viinamüüki suurendanud

17. oktoober 2001, 08:33

Pärnu suuremates kauplustes ja hulgifirmades pole viina müük metanooliskandaali tõttu oluliselt suurenenud, mõnevõrra on see kasvanud maal, kirjutab Pärnu Postimees.

Viiburi kaubahalli alkoholiosakonna müügijuht Malle Velling ütles, nende kaupluses pole viina müük tõusnud.

?Meil käib keskmisest jõukam eestlane, kes ostab alkoholi siis, kui heaks arvab,? rääkis Velling. ?Need inimesed ei kuulu salaviina ostjate hulka, seetõttu ei ole meie käive viimasel ajal kasvanud.?

Säästumarketi juhataja Gea Randmaa ütles, et nende kaupluses maksab Liviko Lauaviin 44 krooni ja 50 senti. See on umbes kümme krooni vähem kui teistes poodides, kuid nemadki ei saa väita, et viina viimasel ajal rohkem ostetaks.

?Kui see metanooliskandaal ühel septembri pühapäeval algas, siis võib-olla kaks päeva oli viina ostjaid rohkem, kuid nüüd seda küll märgata pole,? rääkis ta.

Sedasama kinnitas hulgifirma Ringtee Hulgikaup alkoholi kaubatundja Toomas Reidla. Ta ütles, et mõnevõrra võib näiteks Liviko käivet mõjutada see, et Onistar on viina hinda tõstnud, seetõttu ostetakse Liviko jooke rohkem.

Aide Äri, mille alkoholikäibest kuulub suur osa maapoodidele, kinnitas siiski mõningast käibe suurenemist.

Ostu-müügijuht Toivo Laanemäe ütles, et täpset statistikat pole nad teinud, kuid võib väita, et müük on elavnenud. ?Jah, mingil määral on maakauplused hakanud meilt rohkem viina võtma,? tunnistas ta.

Liviko müügiesindaja Ando Koodi ütles, et firmas võetakse müüginäitajad kokku kuude lõikes. Aga et septembri metanooliõnnetus sai alguse kümnenda kuupäeva paiku ja oktoober pole veel lõppenud, pole võimalik müügitulemusi võrrelda.

?Tuleb tunnistada, et alguses viina müük ei suurenenud, vaid tõmbas täitsa kinni,? sõnas ta ja lisas, et see on kahe otsaga asi.

?Tuleb kundesid, aga kauaks nad ei jää. Maetakse sõbrad maha ja koondutakse uuesti lippude alla,? tõdes ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing