Siberi katku analüüs maksab 227 krooni

17. oktoober 2001, 08:14

Tervisekaitseinspektsiooni mikrobioloogia kesklabor suudab teha päevas paarkümmend siberi katku analüüsi, kui aga kahtlasi pulbreid hakkab levima ulatuslikult, võib tekkida vajadus kogu muu töö katki jätta, kirjutab Postimees.

Siberi katku kahtlusega pulbri analüüsimine tervisekaitseinspektsiooni laboris läheb maksma 227 krooni. Hind katab nii külviproovi kui ka hiirte abil tehtava bioproovi maksumuse. Samuti sisaldab hind kuni kümme päeva jälgimise all elava laborihiire maksumust.

Tervisekaitseinspektsiooni peadirektor Tiiu Aro ütles, et erakorralised analüüsid ja töö jäävad inspektsiooni eelarvest väljapoole ning inspektsioon loodab, et selle maksab kinni sotsiaalministeerium.

?Need analüüsid on mõttetud, kui tõesti tehakse nalja. Kui me aga laseme oma valvsusel langeda, pole teada, millal keegi selle momendi ära kasutab,? märkis Aro.

Kui katkukahtlusega pulbreid hakkab saabuma ulatuslikult, peab tervisekaitseinspektsioon muud uuringud katkestama. Aro sõnul jäävad sel juhul ära uuringud, mis selgitavad massiliste kõhulahtisuste tekkepõhjuseid, samuti toidu-uuringud ja veeproovid.

Tervisekaitseinspektsiooni mikrobioloogia kesklabori juhataja Unna Jõks ütles, et esialgu tehakse kõigile kahtlastele pulbrileidudele kaks analüüsi, kuigi siberi katku saaks kindlaks teha ka üksnes külvi põhjal hiiri kasutamata.

?Hiirekasvatajad ei ole arvestanud, et Eestis hakkab levima nii palju kahtlaseid pulbreid,? lausus Jõks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing