Eesti ja Holland tunnustavad vastastikku meresõidudiplomeid

17. oktoober 2001, 11:47

Teede- ja sideministeerium sõlmis täna Hollandiga kahepoolse kokkuleppe meresõidudiplomite tunnustamiseks, teatas teede- ja sideministeerium nõunik Aap Tänav.

Kokkulepe loob õigusliku aluse Eesti Vabariigis toimuva meremeeste väljaõppe ja diplomeerimise tunnustamisele Hollandi poolt. Selle tulemusena saavad Eesti meremehed jätkata töötamist Hollandi lipu all sõitvatel laevadel.

Kokkulepe sõlmimise kohustus tuleneb Meremeeste väljaõppe, diplomeerimise ja
vahiteenistuse aluste rahvusvahelisest konventsioonist. Eesti ühines konventsiooniga 1995. aastal. Konventsiooniga ühinenud riikide valitsused
sõlmivad kahe- või mitmepoolseid kokkuleppeid meresõidudiplomite tunnustamiseks.

Konventsioon nõuab lepingute sõlmimist 1. veebruariks 2002, muidu kaotaksid Eesti meremehed õigusliku aluse töötada välisriigi lipu all sõitvatel laevadel.

Kokkuleppele kirjutasid alla Hollandi Kuningriigi suursaadik Pr Joanna M. van Vliet ja Teede- ja Sideministeeriumi merendusosakonna juhataja Margit Markus. Pooled väljendasid heameelt, et just Holland on Eesti esimene lepingupartner antud valdkonna reguleerimisel. Hollandi lipu alla sõitvatel laevadel töötab palju Eestist pärit meremehi.

Lähitulevikus on Teede- ja sideministeeriumil kavas sõlmida analoogsed kokkulepped ka teiste riikidega. Ettevalmistused selleks käivad näiteks Norra, Saksamaa, Venemaa, Libeeria, Antigua ja Barbuda, Marshalli saarte, Vanuatu, Bahama ja teiste riikidega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing