Börsiülevaade: Norma aktsia tõusis tulemuste ootuses

17. oktoober 2001, 15:05

Välisturgu täna võimsalt juhtiv tehnoloogiasektori ralli täna Tallinna börsile veel ei jõudnud. Mõõduka aktiivsuse ja kindla suunata börsipäeva jooksul oli näha vaid märkimisväärset huvi kasvu homme oma tulemused avaldava Norma aktsia vastu.

Ohustusrihmade tootja aktsia sõitis üles 2,5% tasemeni 48,80 kroonini, mis on väärtpaberi kõrgeim tase pärast 3. septembrit.

Turul levib valdavalt arvamus, et läänepoolesete tellimuste kasvamine kasvatab oluliselt ettevõte käivet kuid samas tõmbab alla rentaablust, mis omakorda veab alla ettevõte kasumit.
Trigon Marketsi, Suprema ja Ühispanga prognooside kohaselt peaks ettevõte kolmanda kvartali käive kasvama keskmiselt 20% ja kasum langema 13% võrreldes möödunud aasta sama perioodiga.

Sarnaselt Normaga on päev oma tulemuste avaldamiseni aega ka Eesti Telekomi aktsial, mis täna kerkis Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia 2,3% tasemeni 56,25 krooni.
Võib öelda, et viimase kolme päeva jooksul 9,5% odavnenud aktsia jaoks oli tegemist lihtsalt tehnilise korrektsiooniga.
Londonis jäi Eesti Telekomi GDRi tõus täna veelgi marginaalseks, mille tulemusena oli ta üks kehvemini liikuvaid Euroopa telekomisektori aktsiaid üldse.

140 krooni juures rippunud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia osas oli täna tunda müügisurvet. Aktsia taandus päevaga 0,7% ja taandus 138,75 kroonini ehk madalaimale tasemele pärast 27. septembrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing