Tallinna juhid pigistavad ehitamiseks eelarvest viimast välja

17. oktoober 2001, 08:24

Tallinna linnajuhid tahaksid tuleval, valimiste aastal ehitada ja remontida kahe miljardi krooni eest, kuid eilseks oli finantsistide survel summa langenud 1,3 miljardi krooni peale ning ilmselt langeb veelgi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Olen ihnuskoi ning arvan, et miljard krooni tuleks julgelt veel maha tõmmata,? ütles linnavalitsuse finantsdirektor Ahti Kallaste. ?Maailma ühe aastaga ei paranda.?

?Linnavalitsuse ametid on eelarve projekti koostanud vastavalt poliitilistele soovidele ning mis kõik veel volikogus eelarve menetlemisel juhtub, kui volikogus eelarvet hekseldama hakatakse ning kõiksugu pudinaid suurte kavade asemele panna tahetakse,? lausus Kallaste.

Tänavu tahetakse investeerida ligi miljardi krooni eest.

Enamik 2002. aasta investeeringuist tuleks eelarve osakonna juhataja Katrin Kenderi sõnul laenude arvel. Ta lisas, et eile kokku pandud investeeringute numbrid on esialgsed. Kenderi sõnul jääb 2002. aasta eelarve 2001. aasta tasemele ehk nelja miljardi krooni kanti.

Kallaste sõnul võiks linn seaduses lubatud piirides 2,1 miljardit krooni laenu võtta, praegu on laenuportfell 800 miljonit krooni. ?Lubatud laenukoormus 75 protsenti tuludest ei ole majanduslik, vaid poliitiline otsus,? hindas Kallaste. ?Pikaajalisi laene võiks tõesti võtta ning see summa võiks tuleval aastal olla 400 miljonit krooni.?

Kallaste sõnul on praeguses eelarves eelistustena kajastuvad haridus ning infrastruktuur, õige suund, aga sealgi tahetakse korraga liiga palju teha.

Abilinnapea Toivo Ninnase sõnul ei ole tema nõus, et infrastruktuurile, sealhulgas eelkõige teedeehitusele vaid 300 miljonit krooni on praeguse seisuga lubatud.

?Mul oleks 100 miljonit krooni juurde vaja, sest mida kiiremini teed valmis saame, seda parem,? ütles abilinnapea. ?Mida rohkem teeme, seda enam valijad meid armastavad.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing