Tarkvara tootja SAP vedas turgu alt

18. oktoober 2001, 13:15

Pärast nõrkade kolmanda kvartali majandustulemuste avaldamist, alandas Saksa tarkvara tootja SAP ka kogu selle aasta prognoose, valmistades sellega investoritele suure pettumuse, teatas uudisteagentuur Dow Jones.

Maailma juhtivaid äritarkvara lahenduste loojaid kaevas analüütikute sõnul ise endale auku, teates hiljuti, et ta täidab oma kolmanda kvartali ja terve aasta kohta tehtud prognoosid.

Naljakas oli selle juures see, et selline positiivne kommentaar tuli ettevõttelt pärast USAd tabanud terrorirünnakut ja ainult mõni päev enne kolmanda kvartali lõppu.

?Kui nad poleks midagi öelnud, oleks ettevõtte kvartalitulemust peetud normaalseks,? teatas Sal. Oppenheimi analüütik Alla Gorelova.

SAP müük kasvas kolmandas kvartalis võrreldes möödunud aasta sama perioodiga 16%, 1,65 mld euroni (25 mld krooni).

Kuna kvartali käibekasv jäi märgatavalt prognoosidele alla tähendas see seda, et ettevõte ei suutnud täita oma üheksa kuu 5 mld euro (78 mld krooni) suurust müügiprognoosi.

Ettevõte kolmanda kvartali puhaskasum langes möödunud aasta 83 mln eurolt 37 mln euroni. Analüütikud prognoosisid aga ettevõttele keskmiselt 160 mln euro suurust kvartalikasumit.

Ettevõte aktsia oli kella 13:07 Berliini börsil taandunud 21% ja maksis 105,86 eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing