Börsiülevaade: Norma aktsial oodata tõusu, Eesti Telekomil langust

18. oktoober 2001, 10:06

Täna alustasid Tallinna börsil kolmanda kvartali majandustulemuste hooaega nii Eesti Telekom kui Norma . Kui esimese majandustulemused olid ligilähedased turgudel valitsenud madalate ootustega siis Norma kvartalitulemused lõid turu prognoose tunduvalt.

Kuna Euroopa tehnoloogiasektor on täna küllalt mustas meeleolus, võib sellele sekundeeriv Eesti Telekomi rentaabluse kiirest langusest tingitud puhaskasumi kukkumine mõjuda negatiivselt ettevõte aktsiale.

Mõningast tugevnemist võiks aga oodata üllatavalt tugevalt oma rentaablust hoidnud Normalt, kuigi ettevõte debitoorne võlgnevus on kvartaliga taas veidi kasvanud.

Eile oli Tallinnas aktiivsuse ja kindla suunata börsipäeva jooksul näha märkimisväärset huvi kasvu vaid täna oma tulemused avaldanud Norma aktsia vastu.

Ohustusrihmade tootja aktsia sõitis päevaga üles 2,5% tasemeni 48,80 kroonini, mis on väärtpaberi kõrgeim tase pärast 3. septembrit.

Sarnaselt Normaga täna oma tulemused avaldanud Eesti Telekomi aktsia tõusis eile 2,3% tasemeni 56,25 krooni.

Võib öelda, et eelmise kolme börsipäeva jooksul 9,5% odavnenud aktsia jaoks oli eilne tõus lihtsalt tehnilise korrektsioon.

Londonis jäi Eesti Telekomi GDRi tõus eile veelgi marginaalseks, mille tulemusena oli ta üks kehvemini esinevaid Euroopa telekomisektori aktsiaid üldse.

140 krooni juures rippunud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia osas oli eile tunda mõõdukat müügisurvet. Aktsia taandus päevaga 0,7% ja taandus 138,75 kroonini ehk madalaimale tasemele pärast 27. septembrit. Ettevõtte majandusaruandeid jääb veel oodata järgemise teisipäevani.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing