Justiitsministeerium otsib kohtutäiturikandidaate

18. oktoober 2001, 08:20

Justiitsministeerium kuulutab välja konkursi leidmaks inimesi kohtutäiturite ettevalmistusteenistusse.

Alates 2002. aasta juulist tohib kohtutäituriks nimetada isiku, kes on omandanud juriidilise kõrghariduse riiklikult akrediteeritud kõrgkoolis ja on läbinud kohtutäiturite ettevalmistusteenistuse.

Ettevalmistusteenistus koosneb nii teoreetilisest kui ka praktilisest osast: teoreetiline õpe toimub Sisekaitseakadeemias ja praktiline õpe kahe eri piirkonna kohtutäituri büroos. Praktilise väljaõppe kestel tutvub kandidaat kohtutäituri tööga ning osaleb täitetoimingute tegemisel, omamata õigust teha täitetoiminguid oma nimel. 2002. õppeaastal kestab ettevalmistusteenistus kuus kuud, edaspidi on ettevalmistusteenistuse pikkuseks 10 kuud.

Ettevalmistusteenistuse jooksul maksab kandidaadile palka teda juhendav kohtutäitur. Konkursil osaleda soovijatele on avalduste esitamise tähtaeg on 9. november. Õppetöö algab 2002. aasta jaanuarist ning lõpeb kohtutäituri eksami sooritamisegajuunis.

Kohtutäituri kandidaadi eksam koosneb kolmest osast: essee, vestlus ja praktilise ülesande lahendamine. Ettevalmistusteenistuses osalemiseks tuleb esitada: avaldus; isikut tõendava dokumendi ärakiri, elulugu ja haridust tõendava dokumendi ärakiri.

Dokumendid esitatakse aadressil Justiitsministeerium, Tõnismägi 5a 15191, Tallinn, märksõna 'Kohtutäituri kandidaat'. Alates käesoleva aasta 1. märtsist töötavad kohtutäiturid vabakutselistena.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing