Isamaaliit maadleb valimiskünnisega

18. oktoober 2001, 08:06

Toompea võimukoalitsiooni liiderpartei Isamaaliidu toetus valijaskonnas on langenud riigikogusse pääsuks nõutava kriitilise viie protsendi lähedale, selgus Eesti Päevalehe tellitud värskest arvamusuuringust.

Oktoobri alguses toimunud uuringu käigus vastanud üle 900 valimisealisest inimesest vaid kuus protsenti annaks juhul, kui parlamendivalimised toimuks praegu, oma hääle koalitsiooni juhtivale Isamaaliidule, kirjutab Eesti Päevaleht. Riigikogusse pääsemise valimiskünnis on viis protsenti.

?Kui see kuus protsenti peaks tõeks osutuma, siis on see muidugi masendav,? ütles Isamaaliidu aseesimees Mart Nutt.

Nuti sõnul on Isamaaliit teadlik sellest, miks nende toetajaskond on vähenenud ja üritab olukorrast õppida.

?Valimisteni on poolteist aastat ja meil pole mõtet pead jaanalinnu kombel liiva alla peita,? ütles aseesimees Nutt. ?Samas on selge, et Isamaaliit kannatab kogu valitsussektori tegematajätmiste pärast.?

Isamaliidu toetus püsis kõige kõrgemal ? 20 protsendi lähedal ? 2000. aasta alguses, misjärel algas stabiilne langus.

?Isamaaliitu tabab praegu sama saatus, mis kunagist Koonderakonda, kes koalitsiooni keskmes olles kaotas oma näo,? rääkis Kivirähk.

Suurima, 18protsendilise toetuse pälvis ES Turu-uuringute küsitletute hulgas opositsiooniline Keskerakond. Presidendivalimised võitnud Rahvaliidu toetus oli kümme protsenti.

Kolmikliidu kogutoetus on 26 protsenti ehk kaks protsenti väiksem kui peamistel opositsiooniparteidel Keskerakonnal ja Rahvaliidul kokku. Reformierakonda toetab küsitluse järgi 11 protsenti ja Mõõdukaid üheksa protsenti vastanutest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing