Riigikogu rahanduskomisjon nõustus 50 000-kroonise limiidiga

Inno Tähismaa 18. oktoober 2001, 16:45

Riigikogu rahanduskomisjon läks tänasel istungil kaasa valitsuse ettepanekuga kehtestada järgmisest aastast maksustatavast tulust mahaarvamistele 50 000 kroonine piir.

?Nii kurb kui see ka ei ole,? kommenteeris komisjoni seisukohta komisjoni esimees ja vastava eelnõu eest vastutanud Isamaaliidu liige Kalle Jürgenson. Tema sõnul toimus hääletus ja enamik komisjoni liikmetest hääletas rahandusministeeriumis sündinud eelnõu poolt.

Jürgenson ütles paar päeva tagasi, et tema jätaks limiidi üldse kehtestamata. Samas tunnistas ta, et teda isiklikult see seaduseelnõu ei puuduta, kuna temal pole eriti vaja maksustatavat tulu vähendada.

Jürgensoni sõnul ei mõjutanud komisjoni liikmeid ka kaubanduskoja kiri. Komisjon jäi valitsuse ette pandud seaduseelnõu tekstiga täielikult rahule.

Ühe parandusettepaneku autor, limiidi kergitamist 100 000 kroonini soovinud Keskerakonna liige Liina Tõnisson ütles, komisjoni otsus oli ette arvata, kuna seal on enam valitsusliidu liikmetel ja nad peavad parteidistsipliini järgi hääletama. Tema sõnul tuleb eelnõu kindlasti arutusele suures saalis.

?Seal hakkavad inimesed oma pea ja rahakotiga mõtlema,? avaldas Tõnisson lootust. Tema sõnul võivad parandusettepanekud saalis läbi minna, kuna kolmikliit pole enam eriti ühtne ja mitu parandusettepanekut esitasid valitsusliidu liikmed, Reformierakonna liikmed Andres Lipstok ja Toomas Vilosius.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing