President Rüütel võidab rahva poolehoidu

18. oktoober 2001, 08:07

Opositsioonilise Rahvaliidu kandidaadina presidendiks saanud Arnold Rüütli valimist toetavad ootamatult paljud Isamaaliidu ja Mõõdukate toetajad, selgus Eesti Päevalehe tellitud esinduslikust arvamusuuringust.

Küsitluse järgi on Rüütli toetus Eesti elanikkonna seas 55 protsenti, kirjutab Eesti Päevaleht. Lisaks poolehoiule Keskerakonna ja Rahvaliidu toetajate seas on märkimisväärne, et muidu Isamaaliitu toetavatest vastajatest oli Rüütli saamisega presidendiks rahul 36 protsenti vastanutest, Mõõdukate toetajate seas oli see protsent 47.

Isamaaliidu toetajatest oleks samas eelistanud erakonna kandidaadi Peeter Tulviste valimist presidendiks vaid 24 protsenti vastanutest.

Uuringu läbiviija sotsioloog Juhan Kivirähu sõnul on üheks Rüütliga rahulolu põhjuseks see, et rahvas ei seosta presidenti erakondadega. ?Presidendi valikul ei lähtu inimesed erakondlikust aspektist,? ütles Kivirähk. ?Presidenti vaadatakse ikka erakondadest eemal seisva figuurina.?

Kivirähk ütles, et enne valimisi oli Rüütli toetus sarnane teiste presidendikandidaatidega ning see näitab, et inimesed on olukorraga leppinud.

Rahvaliidu esimehe Villu Reiljani sõnul on demokraatliku riigikorra puhul loomulik, et pärast seaduslikke ja ausaid valimisi hakkab ühiskond oma presidenti toetama. ?Rüütel on alati olnud isamaaline inimene selle sõna tõsises mõttes, aga mitte jutumärkides ning alati ajanud terve Eesti rahva asja,? ütles ta.

President Arnold Rüütel oli värskeid küsitlustulemusi kuuldes rahul ning nentis, et toetusprotsent on veelgi tõusnud. ?Seda on meeldiv kuulda ning soovin lihtsalt avaldada tänu rahvale usalduse eest,? lausus Rüütel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing