Tartusse rajatakse Lõuna-Eesti esimene jäähall

19. oktoober 2001, 07:57

Jäähokiklubi initsiatiivil rajatakse Tartusse Annelinna ligi 40 miljonit krooni maksva minev Lõuna-Eesti esimene jäähall, kirjutab Eesti Päevaleht.

??Kalda tee ja Anne kanali vahele jäävale alale tehakse praegu detailplaneeringut, mis saab valmis detsembriks, järgmise aasta märtsiks peab projekti kaante vahele saama,? ütles ehitusfirma Rand ja Tuulberg ehitusjuht Priit Vakmann. ?Ehitajana garanteerime, et hoone pannakse püsti kuue kuuga.?

Jäähalli idee autori ja Eesti esihokiklubi Välk 494 asutaja Oleg Litvjakovi sõnul ei ole tulevase jäähalli jaoks loodava äriühingu rahastajad veel kindlad, kuid selle üks osanik on kindlasti klubi.

Plaani kohaselt peab koos sisustusega 40 miljonit krooni maksma minev jäähall valmima järgmise aasta sügisel. Uues hallis saab olema 860 istekohta ja massiürituste puhul mahub sinna 2940 inimest.

Tartu abilinnapea Margus Hanson ütles, et linn ostab edaspidi jäähalli teenust. ?Oleme arvestanud, et ostame linna koolilastele ja klubidele umbes 50 000 kuni 100 000 krooni eest kuus jäähalli kasutamisõigust. See kindlustaks omanikule kassavoo ja ta saaks Hansa Liisingust paremaid liisingutingimusi taotleda,? ütles Kivi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing