Politsei ei jõua linna kaameratest jälgida

19. oktoober 2001, 07:57

Tallinna linnavalitsuse ja politseiprefektuuri eilsel kohtumisel tõdeti, et linnal pole mõtet uusi turvakaameraid kesklinna paigaldada, sest politseil ei jätku kaamerate jälgimiseks töötajaid, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Linnal on uute turvakaamerate jaoks raha olemas, kuid kui me need üles paneksime, poleks nendest kasu,? ütles abilinnapea Leivi ?er. ?Politseil pole võimalusi sealt laekuvat infot jälgida, sest juhtimiskeskuses ei jätku selleks inimesi.?

Tallinna kesklinnas filmib Viru tänaval, Suur-Karja tänaval, Vabaduse väljakul ja muudes rahvarohketes kohtades toimuvat ööpäevaringselt 14 turvakaamerat. Politsei juhtimiskeskuses jälgib kaamerate kaudu kesklinnas toimuvat korraga üks inimene.

Tänu 1998. aastast töötavatele turvakaameratele on õnnestunud kinni pidada mitu kesklinnas avalikus kohas uimasteid tarbinud, purjuspäi autot juhtinud või varastanud noorukit.

Turvakaamerate abil õnnestus politseil saada kätte ka 2000. aastal Pirita Selverile pommiähvardusi teinud mehe, kes jäi filmilindile kesklinnas telefoniputkast helistades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing