Politsei süüdistab klubiomanikke maja süütamises

19. oktoober 2001, 07:57

Keskkriminaalpolitsei süüdistab organiseeritud kuritegevusega seostatud Tõnu Silvest ja Uku Lembitut kolme miljoni kroonise kindlustuspettuse korraldamises, kui nad kolm aastat tagasi lasid süüdata oma Tallinna kesklinnas asuva piljardisaali, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskkriminaalpolitsei versiooni järgi organiseerisid 8. oktoobril vahistatud Silves (36) ja Lembit (40) 1998. aasta 1. novembril neile Tallinna kesklinnas Narva maanteel hotelli Central vastas asunud piljardisaali X-Club süütamise.

Kuigi tulekahjus hävis ka piljardisaali raamatupidamine, olid politsei andmeil asutusel kaelas võlad. Neist vabanemiseks kindlustati põlengu eel klubi siseviimistlus ja vara Eesti Varakindlustuses kolmele miljonile kroonile.

Silves ja Lembit üritasid endale alibit tagada sellega, et sõitsid ise süütamise ajaks Hispaaniasse, kuid politseil õnnestus meestele süüdistuse esitamiseks koguda piisavalt tõendeid.

Eelmisel nädalal süüdistuse saanud Silves ja Lembit eitavad osalust pettuses, kuid sellest hoolimata võttis politsei Lembitu vahi alla, sest peab võimalikuks mehe põgenemist välismaale.

Miljonipettuse korraldamise tõttu 8. oktoobril vahistatud Uku Lembitut ja Tõnu Silvest ähvardab kohtus süüdimõistmisel rahatrahv või lühiajaline arest.

Politsei teatel on selles kriminaalasjas peale Lembitu ja Silvese ka teisi kahtlusaluseid, kelle seost süütamisega üritatakse tõendada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing