OECD: maailma juhtivate majanduste väljavaated väga kehvad

19. oktoober 2001, 09:59

Tänavune aasta on maailma juhtivate majanduste jaoks alates 1982. aastast halvim ning järgmine aasta ei saa eriti parem olema, vahendab Financial Times Rahvusvahelise Majanduskoostöö ja -arengu Organisatsiooni (OECD) esialgseid prognoose.

OECD analüütikute ja organisatsiooni liikmesriikide valitsusametnike koostatud prognoos näitab, et OECD 30 liiget ootavad selleks aastaks 1 protsendilist ja järgmiseks aastaks 1,2 protsendilist majanduskasvu.

OECD varasem, maikuus avaldatud prognoosis liikmetele selleks aastaks 2 protsendilist ja järgmiseks aastaks 2,8 protsendilist kasvu.

Möödunud kuul avaldas Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) oma prognoosid, mille kohaselt selle aasta majanduskasv peaks olema 1,3% ja järgmisel aastal 2,1%. IMFi prognoos oli koostatud aga enne 11.septembri terrorirünnakut.

Võrreldes varasema prognoosiga näeb OECD suurimat tagasiminekut Saksamaa ja Jaapani majandustel.

Saksamaalt oodatakse tänavu 0,7 protsendilist ja järgmisel aastal 1% majanduskasvu, maikuu prognoos nägi kasvunumbriteks vastavalt 2,2 ja 2,4 protsenti.

Jaapanilt oodati varem nii selleks kui järgmiseks aastaks 1% majanduskasvu, kuid praeguste prognooside kohaselt jääb kasv olemata ja võimalik on hoopis tagasiminek.

Paljudele riikidele peaks järgmine aasta aga olema kehvem kui tänavune. Nende riikide hulka kuuluvad Euroopa Liidu liikmesriigid.

Ühendriikide jaoks ei ole samuti midagi rõõmustavat. Selle aasta majanduskasvuks ootab OECD 1,1% ja järgmiseks 1,3%. Maikuu prognoos nägi ette USA majanduse kiiret taastumist ning järgmiseks aastaks üle 3% taseme ulatuvat majanduskasvu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing