Majandusministeerium: ehitus kallines tööjõu kallinemise tõttu

22. oktoober 2001, 13:14

Kolmas kvartal on alati olnud ehitustegevuseks kõige soodsam, ehkki hindade kasvu jätkumine võib tähendada ehitustegevuse kasvu pidurdumist tulevikus, teatab majandusministeerium kommenteerides kolmanda kvartali ehitushinnaindeksi tõusu.

Tööjõuhinna kallinemine võib peegeldada seda, et ehitusettevõtetes on muutunud olulisemaks tööjõu kvaliteet. Makstakse suuremat palka kõrgema kvalifikatsiooniga töötajatele, sest sobiva oskustööjõu leidmisega on raskusi.

Ehkki ettevõtete investeerimisaktiivsus teises kvartalis mõnevõrra alanes, võib sügisel oodata siiski ehitustegevuse mõningast elavnemist tulenevalt hooajalistest teguritest. Maailmamajanduse konjunktuuri halvenemise mõju esialgu ehitushindade arengus ei peegeldu, küll võib see avalduda ehitustegevuses aga järgmisel aastal.

Ehitushinnaindeksi kasv kolmandas kvartalis jätkus, kuigi mõnevõrra aeglasemas tempos kui kui kvartalis. Hinnad ehitusplatsil suurenesid kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 5,7 protsenti. Võrreldes teise kvartaliga olulisi muutusi hindades ei toimunud. Hinnaindeksi kasvu toetas peamiselt kulutuste suurenemine tööjõule.

Tööjõud kallines võrreldes eelmise aasta kolmanda kvartaliga 8,4 protsenti ja võrreldes selle aasta teise kvartaliga 2,7 protsenti. Viimastel aegadel püsinud väike ehitusmasinate hindade tõus on praeguseks pidurdunud, samuti on aeglustunud ehitusmaterjalide hindade kasv.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing