Hansapank pakub eraisikutele uut säästmisvõimalust

22. oktoober 2001, 12:15

Hansapank hakkas pakkuma eraisikutele uut investeerimistoodet Fondiportfell, millega on võimalik teenida hoiusest suuremat tulu, teatas pank.

Hansabank Marketsi investeeringute juhtimise divisjoni direktori Priit Põldoja sõnul on Fondiportfell soodne võimalus säästmiseks keskmise kuni pika investeerimisperioodi (üle 5 aasta) jooksul. ?Fondiportfell sobib nii kogenud investorile kui ka inimesele, kes pole varem investeerimisega tegelenud,? lausus Põldoja.

Uus toode võimaldab juurdepääsu maailmatasemel investeerimisfondidele, näiteks JP Morgan Global 50 Fund?ile, Fleming International Equity Fund?ile ja Franklin US Equity Fund?ile. Ühe maksega on võimalik siseneda korraga vähemalt kolme fondi.
?Investeerimisfondid on erainvestorite seas levinuim viis saada osa väärtpaberiturgude tootlusest. Fondiportfell teeb investeerimise välisfondidesse odavamaks ? võrreldes otseinvesteeringuga on stardisumma mitu korda väiksem ning ka teenustasud odavamad,? ütles Põldoja.

Fondiportfelli investeerimisperiood on vabalt valitav, ettemääratud maksesumma debiteeritakse arvelduskontolt automaatselt. Igakuise makse suurus Fondiportfelli algab 1000 kroonist. Investoril on valida Hansapanga spetsialistide koostatud nelja portfelli vahel, mis lähtuvad sobivast riski ja tulususe suhtest. Peale selle on portfellide koostamisel arvesse võetud fondivalitseja investeerimisstrateegiat, fondide ajaloolist tootlust ning geograafilist ja varalist hajutatust.

Fondiportfelli lepingut on võimalik sõlmida hanza.netis Investori menüüvaliku all ja erakliendihalduri või investeerimiskonsultandi vahendusel Hansapanga kontorites.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing