Rüütli valimist presidendiks peab õigeks kolmveerand rahvast

22. oktoober 2001, 08:26

Kaks nädalat ametis olnud president Arnold Rüütel on rahva hulgas populaarne - tema valimist Kadriorgu peab uuringufirma Emor küsitluse kohaselt õigeks 74 protsenti Eesti elanikest, kirjutab Postimees.

Vaid 18 protsenti 500 küsitletust teatas, et pole rahul Arnold Rüütli valimisega Eesti presidendiks. Olulisse vähemusse ehk 14 protsendi peale jäid ka need vastajad, kes ei toeta Rüütli avalikku tegevust, samal ajal kui positiivse hinnangu andsid sellele ligi pooled küsitletutest.

Emori analüütiku Tõnis Saartsi sõnul näitavad küsitluse tulemused, et Rüütel alustas presidendina sama soodsalt positsioonilt, millega lõpetas tema eelkäija Lennart Meri.

?Kui võrrelda veel Rüütlit Meriga, võib öelda, et praeguse presidendi algus on tunduvalt parem kui tema eelkäijal, keda tema ametiaja alguses 1992. aastal toetas vaid 31% eestimaalastest.

Emori küsitluse järgi on rahva ootused Rüütli suhtes väga kõrged. Ligi pooled vastajatest arvavad, et president peaks pöörama ennekõike tähelepanu sotsiaalprobleemidele, seejärel maaelu probleemidele ning kolmandaks lepitama koalitsiooni ja opositsiooni. Välispoliitikaga seotud küsimused on rahvale vähemtähtsad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing