Informaatikanõukogu: koolides peaks poole rohkem arvuteid olema

22. oktoober 2001, 08:39

Reedel kogunenud Informaatikanõukogu pidas oluliseks tagada koolides arvutite suhtelise arvu püsimist vähemalt samal tasemel ning pikemas perioodis suurenemist, teatas Teede- ja sideministeerium.

Tänane olukord on, kus Eestis on koolides kesmiselt 31 õpilase kohta üks arvuti, eesmärk tuleks seada 15 õpilase kohta üks arvuti.

Riistvara projektidest olulisemaks tuleb Informaatikanõukogu hinnangul pidada õpetajate koolitust ning arvutikasutamise võimaluste juurutamist erinevate ainete õppeprotsessis. Suurendada tuleks ka õpetajate võimalusi arvuti kasutamiseks.

Positiivse arenguna tõi informaatikanõukogu esile järgmise aasta infotehnoloogia eelarve projekti, mis hakkab juba lähenema riigi tegelikele vajadustele infokommuniktasiooni projektidesse investeerimisel. Kõik ministeeriumid on mõistnud oma prioriteetsete infokommunikatsiooni projektide tähtsust ning neile 2002. aasta eelarves suures osas katte leidnud.

Erandiks on vaid kultuuriministeeriumi rahvaraamatukogude projekt, mille puhul pole kindel, et see rakendub mahus, mis tagaks avaliku teabe seadusest tulenevate nõudmisete täitmise. 2002. aasta eelarveprojektis on riigiasutuste infokommunikatsiooni kuludeks ette nähtud 373 miljonit krooni.

Vaata Maailma Sihtasutus esitas informaatikanõukogule omapoolsed ettepanekud, milline oleks nende nägemus koostööst riigiga ning milliseid samme võiks avalik sektor lähiaastail ette võtta. Ettepanekute hulgas oli seisukoht, et aastaks 2004 võiks baastasemel interneti ligipääs muutuda avalikuks hüveks, millele kõigil on ligipääs. Samuti tuleks eelisarendada teenuste pakkumist läbi interneti ning soodustada nende kasutamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing