ID-kaartidest loobumisel tuleb trahviks osta trükiliin

22. oktoober 2001, 08:04

ID-kaartide kohustuslikkuse nõudest loobumisel ?veitsi firmale makstava 130-160 miljoni kroonise trahvi põhiosa moodustab kaartide trükkimiseks mõeldud liini väljaostmine, kirjutab Eesti Päevaleht.

ID-kaarte valmistava ?veitsi firma Trüb AG ja siseministeeriumi vahel sõlmitud leppe järgi peab riik lepingu katkestamise korral kaartide isikustamiseks vajalikud seadmed nende raamatupidamisliku hinnaga ära ostma. Samuti peab riik lepingu katkestamise korral Trübilt ära ostma järgnevaks aastaks toodetud toorikkaardid.

?Praegusel hinnangul on see summa 130-160 miljonit krooni, aga see oleneb sellest, mis hetkel täpselt projekt kinni lüüakse ja kui suureks on Trübi tehtud kulutused selleks hetkeks paisunud,? ütles siseministri nõunik Ilona Leib.

Rahandusminister Siim Kallas ütles reedel, et ta polnud nii suurtest leppetrahvidest teadlik, kuid lisas, et lepingute rikkumisega kaasnevad trahvid on loomulikud.

Kallase sõnul sai Loodus valitsuselt volitused Trübiga lepingu sõlmimiseks tingimusel, et kaardi juurutamise kulud kaetakse riigilõivudega. Seni aga lõivude osas otsust tehtud ei ole.

Seadmed peab riik ?veitsi firmalt Trüb ära ostma sellepärast, et ID-kaardid isikustatakse ehk nendele pannakse isikuandmed Eestis, mitte Trübi tehastes välismaal. Selline nõue sisaldus ID-kaartide riigihankes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing