Reederfirmad protestivad kasvanud kindlustuskulude vastu

23. oktoober 2001, 10:19

Kindlustusfirmad on terrorirünnakute järel järsult tõstnud ka reederfirmade kindlustusmakseid. Eriti ärritab laevnikke nimekiri kõrge riskiga riikidest, mille tarvis tuleb sõlmida täiendav kindlustuslepe, kirjutab Dagens Industri.

Kui laev ligineb näiteks Sri Lanka, Sierra Leone või Libeeria rannikule nõuavad kindlustusfirmad kõrgemat preemiat. Randumise eest Iisraeli sadamas tuleb nüüd maksta 50 000 dollarit.

Euroopa reederfirmade katusorganisatsiooni ECSA juhi Emanuele Grimaldi sõnul on kindlustuspreemiate kasv sedavõrd suur, et osad kruiisilaevad on sunnitud oma marsruudid ära muutma.

Grimaldi sõnul otsivad reederfirmad abi Euroopa Komisjonilt ning taotlevad samasugust riigi garantiid sõja tõttu suurenenud kindlustuspreemiate katteks nagu said lennufirmad ja lennuväljad.

Laevandus on mitmes ELi riigis väga suure tähtsusega, moodustades näiteks Kreekas 38% kauba ekspordist ning olles Taani suuruselt teine ekspordiharu.

Grimaldi sõnul kannatab laevandusharu alakoormatud võimsuste all, laevandustasude kasvu pole oodata enne 2002. a lõppu. Kõige halvemas olukorras on kruiisifirmad, kuid ka puistekaupade ja konteinervedude mahud on vähenenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing