Linnajuhid ruttavad andma Vabaduse väljakule uut nägu

23. oktoober 2001, 08:27

Tallinna Vabaduse väljaku ja Kaarli puiestee detailplaneeringu kohta saab avalikkus veel kolm päeva oma arvamust avaldada ning tõenäoliselt juba tuleval aastal algab väljaku ümberkujundamine, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kesklinna linnaosa vanema asetäitja Kaia Sarneti sõnul lõpeb neljapäeval kolmenädalane detailplaneeringu avalikustamine, nädala pärast arutab planeeringut linnaosa halduskogu maakomisjon ning kahe nädala pärast halduskogu.

Lõppotsuse rohkem kui paar aastat arutlusel olnud detailplaneeringu kohta langetab linnavolikogu.

?Meie eesmärk on võtta detailplaneering vastu nii kiiresti kui võimalik,? ütles Tallinna kesklinna linnaosa vanem Siim Kiisler.

Detailplaneeringu autorid arhitektuuribüroost Alver Trummal Arhitekt on aastate jooksul oma kunagist võidutööd erinevate huvigruppide ja ametiasutuste soove arvestades muutnud, kuid väljaku välisilme on enam-vähem samasuguseks jäänud.

Kaarli puiestee puud jäävad suures osas alles ning sinna alla ei tule maa-alust autoparklat. Parkla viiakse hoopis senisele tenniseväljakute alusele maa-alale kuni Toompea tänavani. Muutunud on ka ka lähiajaloo muuseumi asukoht, see jääb nüüd planeeringust väljapoole.

Abilinnapea Toivo Ninnase sõnul on tuleva aasta linnaeelarvesse praegu kirjutatud 20 miljonit krooni, et osta välja tenniseväljakute alune maa. Praegu kuulub maa spordiühingule Kalev ja ametiühingutele.

Ninnase sõnul oleks loogiline, kui esimeses järjekorras hakatakski Vabaduse väljakust välja ehitama just parklaosa.

Ehitusraha tuleva aasta eelarve projektis abilinnapea sõnul veel pole. ?Algul tuleb ju ka projektid tellida ja see võiks järgmisesse aastasse jääda,? lisas Ninnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing