Kuperjanovi pataljon sai kahtlase pulbriga kirja

23. oktoober 2001, 08:59

Kuperjanovi pataljon sai eile hommikul kahtlase ümbriku, mille sisuks oli seni tuvastamata koostisega pulber, saadetis oli ilmselt postitatud Võrus, kirjutab Võrumaa Teataja.

'Saime teate kell 8.18, kohale sõitsid päästeteenistus, politsei ja tervisekaitse,? ütles päästeameti pressiesindaja Priit Laos. Tema sõnul uurib pulbri sisu praegu tervisekaitseinspektsioon.

See on esmakordne juhtum, kus ärevust tekitavat pulbrit on saadetud kaitseväele. Laose sõnul on senine praktika näidanud, et teated kahtlasest pulbrist on osutunud negatiivseteks ehk tegemist on olnud kõige muu kui kardetava siberi katku levitava pulbriga.

Kui suur osa nn pulbrijuhtumitest on Laose sõnul seotud kas ehitusprahi või muu sellisega, siis Kuperjanovi pataljoni juhtumi korral on tõenäoliselt tegemist kuritahtliku plaaniga tekitada paanikat.

Kokku on päästeteenistus saanud viimastel päevadel juba ligi 30 teadet kahtlasest pulbrist või kahtlastest ümbrikest.

Üks väljakutse saadi eelmisel kolmapäeval Tallinnas Quelle kataloogikaubamajast, kuhu oli saabunud kiri Iraanist. Laose sõnul tundus Iraanis postitatud kiri ettevõtte töötajatele kahtlane ning katkuhirmus inimesed kutsusid välja päästeteenistuse. Kirja avamisel osutus see aga tavaliseks kaubatellimuseks, kuigi tavatult kaugest riigist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing