ERA Pank müüb osta.ee-s 2 mln krooni väärtuses kunstikogu

23. oktoober 2001, 11:21

Täna algab Rain Lõhmusega seotud Eesti suurim kunstioksjon, mille käigus läheb müüki 60 pankrotistunud ERA Pangale kuulunud maali, graafikalehte, skulptuuri ja antiikmööbli eset.

Oksjonil müüdav kunst ja mööbel on eksponeeritud Tallinnas, Stockmanni kaubamaja vastas asuvas VE? Majas, mille tarbeks on kohaldatud äri- ja elamuhoone terve kolmas vaheseinteta korrus kogupinnaga 390m2. Väljapaneku avamine toimub 23. oktoobril kell 17.00 Tartu Kunstimuuseumi ekspertide kureerimisel.

Osta.ee tegevjuhi Kadi Sepa sõnul on tegemist teadaolevalt suurima kunstioksjoniga Eestis.

'Ekspertide hinnangul ulatub oksjoni väärtus kahe miljoni kroonini. Ka väljapanek on suurim ? kunstikogu esitlemine võtab enda valdusse terve siseviimistlusjärgus oleva korruse,' märkis Sepp.

Enamuse oksjonil müüdavast kunstikaubast moodustavad maalid. Tuntumatest kunstnikest on esindatud Jüri Arrak, Epp Kokamägi, Peeter Mudist, Enn Põldroos, Lembit Sarapuu, Andres Tolts jt. Lisaks on esindatud väärtuslik antiikmööbli kogu, millest hinnalisem on punasest puust valmistatud klaver Bechstein.

Oksjonist osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine Interneti lehel www.osta.ee . Pakkumine on avatud interneti teel alates 23. oktoobrist kella 17.00 kuni 29. oktoobrini kella 14.00. Pakkumisi on võimalik teha ka väljaspool Eestit. Väljapanekuga saab VE? Majas tutvuda tasuta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing