Börsiülevaade: Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsia vastu suur huvi

23. oktoober 2001, 15:33

Investorite tähelepanu koondus täna ühtlaselt nii oma kvartalitulemused avaldanud Hansapanga kui ka Euroopa telekomisektori rallist tugeva tõuke saanud Eesti Telekomi aktsia vastu.

Eilne ootusärev ja passiivne börsipäev asendus täna vilka töötegemisega.
Juba enne kolmanda kvartali tulemuste avaldamist vaikselt tõusule läinud Hansapanga aktsia jätkas peale kvartalitulemust kerkimist ning lõpetas päeva 138,25 kroonil ehk 1,3% kõrgemal kui päev varem.

Suuresti võis täna Hansapanga aktsiat toetada üleüldine positiivne meeleolu kui ka prognoositust 6-7% suurem kasuminumber.

Samas peaksid kolmanda kvartali madalad laenuprovisjonid, mis aitasid ettevõtte kasuminumbrit toetada, kui ka kolmanda kvartali varade negatiivne kasv ettevõtte aktsia kiirele tõusule päitsed pähe panema.

Eesti Telekomi tugevat tõusu mõjutas välisturge haaranud ostupalavik, mis on tingitud investorite nägemusest, et paremad ajad majanduses jõuavad pärale järgmisel aastal ja just nüüd oleks vaja börsilt kõrval hoitud raha taas teenima panna.

Kuigi Eesti Telekomi GDR tegi Londoni börsil läbi vaid 1,9%se tõusu, kerkis koduturul ettevõte aktsia 5,1%, tasemeni 57 krooni.

Täna oma kvartalitulemused avaldanud Viisnurga <GR#EE.VN> aktsia sulgemishind jäi eilsega muutumatuks, sulgudes 44 kroonil.

Mõnevõrra kahanes aktsia ostuäär. See on ka loogiline, kuna ettevõtte 1,15 kroonine kvartalikasum aktsia kohta jäi poole madalamaks möödunud aasta sama perioodi näitajast.

Ettevõte valulapseks oli liimpuitvabrik, mille käimasaamine on olnud märgatavalt aeglasem kui algselt loodeti ning ei suuda genereerida selliseid mahte nagu investorid soovisid näha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing