Järgmisel nädalal toimib ettevõtjatele eurofoorum

24. oktoober 2001, 14:03

Järgmisel teisipäeval leiab aset Kaubandus-Tööstuskoja, Hansapanga ja Riigikantselei EL teabekeskuse poolt koostöös korraldatava konverentsisarja 'Ettevõtja eurofoorum' esimene konkurentsiteemaline foorum., teatas Kaubandus-Tööstukoda.

Kuuest foorumist koosneva sarja eesmärgiks on Euroopa Liidu alase teadlikkuse ja informeerituse tõstmine ettevõtjate hulgas, EL ühinemise võimalike mõjude prognoosimine ja eurointegratsiooniga seonduva avaliku diskussiooni kvaliteedi tõstmine.

Konkurents ettevõtete ja turgude vahel on Euroopa Liidus üks reguleeritumaid ja ka rangemalt jälgitavamaid valdkondi. Kaheldamatult mõjutab EL konkurentsi seadusandlus juba täna Eesti ettevõtete tegutsemist Euroopa turgudel ning veel enam tulevikus.

Kuna eurofoorumite eesmärk on anda just praktilist nõu, siis on esinejate valik tasakaalustatud - kavas on nii välisekspertide, ametnike kui ka poliitikute esinemised. Samas saavad kõige rohkem sõna ettevõtjad ise, et oma õpetlikke eurokogemusi kolleegidega jagada.

Esimesel foorumil astuvad üles Indrek Neivelt ja Siim Kallas, kõneledes Eesti kui majanduskeskkonna konkurentsivõimest. Välisekspertidena on esinema kutsutud Michael König ja Kristian Hedberg EL Komisjonist, kes räägivad konkurentsi ja riigiabi rollist EL majandusarengus. Eesti ettevõtjate kui praktikute poolelt teevad ettekanded Indra Kaunis (AS Eesti Merelaevandus õigusdirektor) ja Henn Ruubel (AS Edelaraudtee juhatuse esimees).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing