Riigikontroll: Erastamisagentuuri likvideerimise protsess on hägune

24. oktoober 2001, 13:07

Riigikontroll tõdes täna kvoorumi puudumise tõttu ärajäänud Erastamisagentuuri Nõukogu koosolekul, et enamus Erastamisagentuuri likvideerimisega seonduvast on tänaseni ebaselge, kuigi likvideerimine lõpeb juba nädala pärast, teatas Riigikontroll.

'Tänasel mõttevahetusel Erastamisagentuuri Nõukogus jäi mulje, et EEA juhtkonna arvates on agentuuri likvideerimine üksnes dokumentide üleandmine ja allkirjade vahetamine,' ütles Riigikontrolli peakontrolör Raivo Linnas.

Kuigi Vabariigi Valitsus võttis 22. oktoobril vastu määruse Eesti Erastamisagentuuri vara, õiguste ja kohustuste üleandmise määruse, on selgusetu, kuidas toimub likvideerimise ettevalmistamine, likvideerimine ning õiguste, vara ja kohustuste ülevõtmine. Siiani on vastuseta olulised küsimused, mis puudutavad EEA vara, õiguste ja kohustuste inventeerimist. Samuti on ebaselge EEA Nõukogu ja majandusministri roll ja vastutus likvideerimise ettevalmistamise ja läbiviimise protsessis. EEA nõukogu liikmeid ei ole kaasatud ei otsuste tegemisele ega ka likvideerimismenetlustesse. Samuti ei ole teada, et inventeerimise peakomisjoni või alakomisjonidesse oleksid kaasatud nende maavalitsuste esindajad, kes on teatud funktsioonide ja dokumentide ülevõtjad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing