Börsiülevaade: Euroopa börsid alustanud kasumihoiatuste toel langusega

24. oktoober 2001, 09:36

Kuna USA börsid pöörasid eile õhtul langusele ning mõned Euroopa firmad on täna hommikul välja andunud pessimistlike tulevikunägemusi, on aktsiaturud alustanud kerge langusega.

Veidi ootavad investorid leevendust homselt päevalt, kui Euroopa Keskpank võib oma istungil alandada intressimäärasid.

Investorite tähelepanu koondus eile ühtlaselt nii oma kvartalitulemused avaldanud Hansapanga <GR#EE.HP> kui ka Euroopa telekomisektori rallist tugevat tõuke saanud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia vastu.

Juba enne kolmanda kvartali tulemuste avaldamist vaikselt tõusule läinud Hansapanga aktsia jätkas peale kvartalitulemust avaldamist veel veidi kerkimist ning lõpetas päeva 138,25 kroonil ehk 1,3% kõrgemal kui päev varem.

Suuresti võis eile Hansapanga aktsiat toetada üleüldine positiivne meeleolu kui ka prognoositust 6-7% suurem kasuminumber.

Samas peaks kolmanda kvartali madalad laenuprovisjonid, mis aitasid ettevõte kasuminumbrit toetada, kui ka kolmanda kvartali varade negatiivne kasv ettevõte aktsia kiirele tõusule päitsed pähe panema.

Eesti Telekomi tugevat tõusu mõjutas välisturge haaranud ostupalavik, mis on tingitud investorite nägemusest, et paremad ajad majanduses jõuavad pärale järgemisel aastal ja just nüüd oleks vaja börsilt kõrval hoitud raha taas teenima panna.

Kuigi Eesti Telekomi GDR tegi Londoni börsil läbi vaid 1,9%se tõusu, kerkis koduturul ettevõte aktsia 5,1%, tasemeni 57 krooni.

Eile oma kvartalitulemused avaldanud Viisnurga <GR#EE.VN> aktsia sulgemishind jäi esmaspäevaga muutumatuks, sulgudes 44 kroonil.

Mõnevõrra kahanes aktsia ostuäär. See on ka loogiline kuna ettevõte 1,15 krooni kvartalikasum aktsia kohta jäi poole madalamaks möödunud aasta sama perioodi näitajast.
Ettevõte valulapseks oli liimpuitvabrik, mille käimaminemine on olnud märgatavalt aeglasem kui algselt loodeti ning ei suuda genereerida selliseid mahte nagu investorid soovisid näha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing