Pärnu piimakombinaadi pankrotihalduril kriminaalasi kaelas

24. oktoober 2001, 09:44

Pärnu piimatoodete kombinaadi pankrotihalduri Vahur Krinali suhtes algatatud kriminaalmenetluse käigus peab selguma, kas tema tegevuses esineb ametiseisundi kuritarvitamise tunnuseid, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu politseiprefektuuris algatati menetlus eelmise nädala lõpul. Prefektuuri kriminaalosakonna majanduskuritegude talituse politseivaneminspektor Vello Meibaum, kellele anti menetleda mitusada lehekülge materjale, tõdes eile, et mitu kuud on tal nüüd tööga hooletu.

Meibaumil tuleb kaevuda aastatetagusesse materjali, sest Pärnu piimakombinaadi pankrot algas 9. mail 1997. Pankrotihalduriteks said Kadi Viira ja Vahur Krinal, hiljem Viira loobus ja pankrotiga tegeles Krinal.

Mullu 15. veebruaril vabastas Pärnu maakohus Krinali halduri kohustustest, sest mees oli maksnud põhjendamatult suuri summasid advokaadibüroole Viira Krinal, kus ta on Kadi ja Margus Viira kõrval üks omanikke.

Nimelt oli advokaadibüroo saanud pankrotipesast 30 kuu jooksul iga kuu 30 000 krooni, kokku ligi 1,2 miljonit.

Pärast Krinali vabastamist määras kohus uueks pankrotihalduriks Suido Västra, kelle ülesanne oli advokaadibüroolt välja nõuda põhjendamatult saadud 900 000 krooni.

Västra ütles eile, et suhtus raha kättesaamisesse algusest peale skeptiliselt ja pole poolteise aasta jooksul hagi rahasumma väljanõudmiseks kohtule esitanud.

'Aga advokaadibüroo Viira Krinal on likvideerimisel ja ma olen esitanud selle nõude likvideerijale,' rääkis Västra. 'Suuliselt on mulle vastatud, et nõuet ei tunnistata.'

Västra tõdes, et 900 000 krooni Krinalilt välja nõuda polnud tema kohustus, aga nüüdse kriminaalmenetluse käigus on võimalik selline tsiviilhagi endise halduri vastu esitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing