Sajad suurmajad jäävad toasoojata

24. oktoober 2001, 08:34

Saabuval talvel jäävad külmaks sadade kortermajade radiaatorid linnades ja valdades, mille elanikel on soojavõlg üle pea kasvanud. Regionaalminister Toivo Asmerile on kütmata korterite tõttu abipalve saatnud kümmekond omavalitsust, kirjutab Postimees.

Toasoojaga on raskusi näiteks Ida-Virumaal Kohtla-Järvel, Narva-Jõesuus ja Püssis, Pärnumaal Tootsis ning Tartumaal Kallastel. Ministri nõunik Aarne Veedla tunnistab, et ei tea kaugeltki kõiki hädalisi paiku nimetada.

Ühegi lasteaia ega kooli kütmata jätmisest regionaalministril seni teateid pole. Korteritesse sooja saamisega peavad omavalitsused aga tema hinnangul ilma riigi abita hakkama saama.

Rahandusminister Siim Kallas märgib soojaprobleemide käes vaevlevatest omavalitsustest kuuldes, et valitsus vaatab kõik rahataotlused väga kriitiliselt üle, sest raha on vähe.

Riigilt abi paluvad omavalitsused on kindlad, et ei suuda omal jõul oma rahaga kütteprobleeme lahendada.

'See ei ole ühe omavalitsuse, vaid terve Eesti probleem,' leiab Kallaste linnapea Georgi Gorjunov. 'Ükski inimene ei suuda sooja eest maksta 3000 krooni kuus, aga just nii suur arve vastaks tegelikele kulutustele.'

Tartu maavanem Jaan Õunapuu nõustub Kallaste linnapea seisukohaga: võlakoorem on väikelinnale liiga suur. Ent maavanema sõnul on lubamatu, et elanikud peavad kinni maksma endiste linnajuhtide tehtud vigu.

Kohtla-Järve Viivikonna linnaosa elanike kütteradiaatorid on külmad, sest linnavalitsus pole suutnud leida raha soojusettevõttele AS Entex Soojus 800 000 krooni suuruse võla tasumiseks.

Paarsada Viivikonna elanikku on tänaseks leppimas teadmisega, et talv tuleb veeta kütmata toas, 'Jääb loota, et talv tuleb soe,' tõdeb Viivikonna linnaosa vanem Ülo Kullamaa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing